EXKLUZÍVNE! Čarovná chalupa - rekreačná oblasť, skanzen a múzeum, Nová Bystrica - Vychylovka

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA015453

Popis

Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 70 m2
Výmera pozemkov 335 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Čadca
Obec Nová Bystrica
Časť Vychylovka

Predstavujeme Vám čarovnú chalupu vo vyhľadávanej rekreačnej oblasti Nová Bystrica - Vychylovka, ktorá Vám poskytne príjemný relax a pohodlie pre celú rodinu. 

Video: chatavychylovka.MP4

Nachádza na kraji obce pod lesom v mierne zastavanom území rekreačných nehnuteľností. Príjazdová cesta je asfaltová a v zimnom období je udržiavaná obecnou správou. Pozemok je rovinatý a plný zelene o celkovej výmere 335m2. Výhodou je získanie spoluvlastníctva na okolitých pozemkoch o výmere ďalších 125m2. Sovojou rozlohou tak poskytuje pozemok dostatok priestoru pre zábavu a relax s rodinou.

Samotná nehnuteľnosť ponúka až 70 m2 čistej pohody. Bola vybudovaná a skolaudovaná ako rekreačná chata v roku 2019 s prideleným súpisným číslom. Chata je napojená na elektrinu, miestny vodovod a odpad je odvádzaný do žumpy. Vykurovanie je zabezpečené centrálnym krbom s prieduchmi a elektrickými prenosnými radiátormi. Samotný pozemok je súčasťou územného stavebného plánu a poskytuje tak ďalšie možnosti využitia v budúcnosti na výstavbu aj rodinného domu. 

Dispozične pozostáva z krytej terasy, ktorá tvorí hlavný vstup do nehnuteľnosti. Ponúka odychovú zónu v horúce letné dni alebo ako úkryt pred dažďom. Vstupom cez útulnú predsieň vchádzate do centrálnej obývacej izby spojenej s kuchyňou a jedálňou. Na prízemí sa ďalej nachádza hygienická miestnosť a technická miestnosť. Podkrovie tvoria dve samostatné spálne

Lokalita

Nehnuteľnosť sa nachádza v samom srdci panenskej prírody v blízkosti Múzea kysuckej dediny a Skanzenu vo Vychylovke. Pýši sa výhľadmi do okolitej lesnej krajiny. V blízkosti sa nachádzajú lúky, ktoré poskytujú romantické pohľady na miestnu zver. Turistické a Cykloturistické trasy na okolité vrchy či vyhliadkové veže sú dostupné v bezprostrednej blízkosti pozemku. Lokalita je vyhľadávanou oblasťou nie len na turistiku, zber húr, ale aj lyžovanie v dostupnom stredisku Orava Snow v Oravskej Lesnej. Oblasť je len pár minút jazdy autom od napojenia na hlavné ťahy v smeroch Žilina, Čadca a Námestovo. Kompletná občianska vybavenosť je dostupná len 5 km. 

Výhody ponúkanej nehnuteľnosti:

1. Tichá lokalita.

2. Okamžitá možnosť užívania.

3. Ideálna výmera záhrady.

6. Možnosť prebudovania na celoročné bývanie.

 

Ak hľadáte únik od reality a pokoj na duši, táto nehnuteľnosť je pre Vás! 

 

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA015453. Call centrum tel: 0910 86 11 86.



Okres Čadca je okres v Žilinskom kraji na Slovensku. Má rozlohu 760,62 km², žije tu 89 952 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 118 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2019). Správne sídlo okresu je mesto Čadca.

Okres leží v severnej časti regiónu Kysuce. Na severe hraničí s Poľskom a na západe s Českom. Hlavným tokom je rieka Kysuca. Do okresu Čadca patrí 23 obcí, z toho tri so štatútom mesta (Čadca, Turzovka a Krásno nad Kysucou). Väčšina inštitúcii (úradov) a škôl okresu sídli v Čadci, no niektoré školy otvorili svoje pobočky aj v iných mestách. V obciach Skalité, Čierne, Svrčinovec a Oščadnica sa hovorí aj goralským alebo poľským nárečím.

Zdroj: wikipedia


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.